dezinfekcia pomocou aroma olejov

dezinfekcia pomocou aroma olejov

dezinfekcia pomocou aroma olejov

Ako vieme preukázať zdravotnú nezávadnosť pre človeka ?
Do zmesi vonnej kompozície sme pridali komponent, ktorý už vo svojom základe nevykazuje v koncentrácii, ktorú sme použili žiadnu zdravotnú závadnosť, práve naopak dlhé roky sa používa v dermatológii, pri liečbe pľúcnych ochorení a v medicíne ako liečivý prvok.


Ako vieme zabezpečiť, že bude rovnomerne vydezinfikovaný celý priestor?
Vonná zložka je použitá ako nosič pevnej látky, ktorému je udelená kinetická energia a po jeho difundovaní do priestoru stráca časť tejto látky svoju kinetickú energiu a pomocou gravitácie klesá na povrchy a časť ostáva vo forme aerosólu. Nosič sa odparí a prichádza k následnej sublimácii pevnej látky a pomocou prirodzeného prúdenia vzduchu sa látka dostane všade. Čiastočky dezinfekčného prvku sú pre dennú verziu maličké a po vyfúknutí difuzérom sa rovnomerne rozptýlia do celého priestoru. Čiastočky pre verziu bez ľudí obsahujú nano častice oxidov kovov, ktoré sú ľahučké a samé sa rovnomerne rozptýlia v priestore.

Na aké patogény funguje dezinfekčný prvok a ako? Funguje dezinfekčný prvok aj na koronavírus? Ako funguje nano technológia ?
Oba použité dezinfekčné prvky narúšajú integritu patogénov ako sú baktérie, plesne a vírusy. Oba použité dezinfekčné prvky zabíjajú:
- baktérie ( preukázané na staphylococus aureus)
- vírusy ( preukázane na retroviridae, coronaviridae, influenza vírus A).
- vláknité mikroskopické huby ( aspergillus niger ).

Nanočastice sa prilepia k povrchovej membráne patogénov, čím im zablokujú prívod kyslíka a spôsobia ich apoptózu. Nanočastice sú dostatočne malé a prenikajú do patogénov, rozkladajú dôležité proteíny ( aj RNA a DNA) a tým spôsobia zastavenie reprodukcie a usmrtia patogén.


Majú vdýchnuté čiastočky dezinfekčného prvku nejaký vplyv na sliznice ľudí resp. zvierat ?
Pri použití v dennej verzii nemajú. Použitá koncentrácia neprekračuje expozičný limit určený na príslušných KBÚ schválených v REACH a ECHA a NTIC SR. Pri použití nano- materiálov v zmysle nariadenia EU č 528/2012, schválenie účinnej látky na biocídne použitie sa nevzťahuje na nano-materiál a OECD a spoločné výskumné centrum EK deklarujú, že sú bezpečné.

 

Môžem použiť iný olej do Vašich difuzérov?
Náš difuzér je patentovaný vonný prístroj, ktorý do priestoru šíri vôňu formou atomizácie parfémovaného oleja. Keďže atómy oleja sú ľahšie ako vzduch, vôňa sa vznáša vo vzduchu a preto je táto metóda najúčinnejšia a zároveň najúspornejšia. Každý výrobca vyrába aroma oleje v rôznej hustote, zloženia, čím by mohlo dôjsť k poškodeniu difuzéra, napr. ak by bol olej hustejší, tak by upchal trysky. Väčšina difuzérov funguje na vonnej báze a pár kvapkách esenciálneho oleja, naše oleje sa nesmú miešať s vodu a ani zahrievať, sú určené na studenú difúziu.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie